Jan en Ron delen de punten

De Linge - 1
Tielerweg Geldermalsen
Click Here

za 18-mei-1991

WindSnelh.CelsiusZonWolkenNeerslag
NW1,5 m/s13,4 °C7 uurHalf bewolkt0 uur

2e Wedstrijd

Zoals van te voren was te verwachten was dit voor Gerard en Benno een probleem. In het verleden lukte het Gerard en Benno ook al niet de weg naar Ron te vinden. Met de beste plattegrond van Culemborg die ooit is uitgegeven. Ook nu had Gerard een route beschrijving die een blinde nog kan lezen. De volgende keer toch maar een gids meesturen.

De loting

Over de loting kunnen we kort zijn Doorgestoken kaart. De rol van Ron in deze is Jan nog geheel duister. Gerard en Benno kopplaatsen, zoals gewoonlijk, Jan en Ron in het midden

De voorbereiding

  • Benno had zijn uitrusting goed in orde. Een prima voer en aas.
  • Met Ron was het wat minder. Het voer was niet geheel optimaal en zijn tuigjes lieten ook te wensen over.
  • De voorbereiding van Jan was het beste van allen, Het was tenslotte zijn thuis wedstrijd, dus de favoriet. Tweemaal op een avond wezen vissen, de vangsten waren toen volgens Jan groots (50 a 60 cm) Maar ja, hij was toen alleen
  • Gerard had het ook zoals verwacht prima voor elkaar alleen het weegschaaltje Misschien met opzet vergeten zodat Jan weer naar huis moest om daar een keukenweegschaal op te halen, dat dat dan weer ten kostte van zijn concentratie gaat. Ook moest hij zijn voer en hengel in kortere tijd in orde maken.

Conclusie:

Gerard en Benno hadden de zaakjes 100% voor elkaar. Jan dacht dat hij met zijn voorbereiding niet te kloppen was maar kwam bedrogen uit. En dan Ron, ja wat moet je daar van zeggen

De Wedstrijd

Na enig tumult, begon dan eindelijk de wedstrijd. De omstandigheden waren optimaal. De zon scheen volop, de temperatuur was redelijk en bijna geen wind dus prima visweer. Jan ving de eerste vis geen 50 a 60 cm maar toch de eerste was binnen. Toen was het de beurt aan Ron die haalde een kanjer van 10 a 12 cm binnen

Jan haalde kort daarna zijn tweede vis binnen. Maar na afloop van de wedstrijd bleek er maar één vis in zijn leefnet te zitten. Gerard en Benno begonnen al aardig nerveus te worden. Gerard begon zich al af te vragen wat we aan het doen waren. Het was zo sterk dat Gerard zijn twee hengel ging optuigen. Over de rest van de wedstrijd kunnen we kort zijn. De toren hoge favoriet Jan zat aldoor te prutsen met in de war geraakt tuigjes en ving geen schub meer.

Ron kreeg de kriebels liep van hot naar her en zijn vangst was ook nul komma nul eb hij begon te ijlen over de Grutto. Terwijl er een verhitte strijd was ontstaan tussen Gerard en Benno, Die door de grootste geluksvogel werd gewonnen. Gerard dus!

Benno had de overwinning voor het oprapen als het ware, maar door een ondeskundige aanslag van misschien wel de 60 cm vis van Jan, ging de eindoverwinning naar Gerard, Door deze overwinning wordt er in de wandelgangen weer gesproken over de Grote Geer. Maar dat is alleen maar in de wandelgangen.

De uitslag

  1. Gerard die ermee 4 punten aan zijn conto kan bijtellen
  2. Was Benno die 3 punten verdient.
  3. Waren Jan en Ron samen dus krijgen iedere twee en delen zo de minste punten

Door deze uitslag heeft Jan wel een geweldige klap in zijn nek gekregen. Hij werd hier in zijn eigen thuiswedstrijd zwaar onderuit gehaald

De tussenstand is nu Gerard en Benno (weer samen( met 7 punten en gedeelde eerste plaats. Jan met 4 punten op de tweede plaats. En Ronnie Boy met 3 punten op de derde plaats

Hieruit kunnen we de conclusie trekken dat het gevecht om de eerste plaats een twee strijd is tussen Gerard en Benno en dat Jan en Ron de eerste volgende wedstrijd één eb of twee dienen te worden om nog kans te maken op de eindoverwinning.

De volgende wedstrijd is de thuiswedstrijd van Ron en dat is de eendenvijver de Grutto. We verzamelen in Breukelen (Nee Gerard niet Hans van…) Bij het het Chinees restaurant om 07:00 op 8 juni. De vangsten worden steeds beter, dus Ron wordt jou eenden vijvertje misschien wel een volwassen viswater.

Jan van Doesburg

Uitslagen Tabel

Wedstrijd uitslag.
NaamAantalGramPuntenTot.GrTot.Pnt
2300424207
1200313307
702703
7021304